GalileosGirl.jpg

Що таке дентальна

комп'ютерна томографія

Успіх повністю залежить від виконаної підготовки.

Без неї вас неминуче чекає невдача.
                                                                                   Конфуцій

 

Цей вислів якнайкраще взяла на озброєння сучасна стоматологія - прогресивна та високо технологічна сфера медицини, в основі якої лежать новітні методи діагностики. Адже саме на діагностику покладено завдання оцінити стан зубів та ротової порожнини, виявити і розпізнати захворювання щелепно-лицевої зони та допомогти стоматологам визначитися з найбільш результативною тактикою лікування.

В недалекому минулому (а подекуди ще й досі) цій меті слугували звичайні внутрішньоротові рентген-апарати, які  доволі чітко візуалізували анатомічні особливості зубів і ясен. Однак новий час диктує нові вимоги до обсягу діагностичної інформації, а головне, до її якості. Отож старих добрих рентгенівських зображень, знайомих нам ще з дитинства, ставало явно замало… Сьогодні їм на зміну прийшли дентальні комп'ютерні томографи.

Дентальна Комп'ютерна Томографія (ДКТ) – найбільш прогресивний, достовірний та безпечний метод візуалізації зубів та щелепи.

У сучасній літературі також зустрічається під назвою конуснопроменева комп'ютерна томографія (КПКТ), об'ємна комп'ютерна томографія щелепно-лицевої ділянки, тривимірний знімок щелеп, 3Д-КТ, 3D знімок зубів і щелепи, комп'ютерна томографія зубів, дентальна конусно-променева КТ, рентгенівський томосинтез щелепнолицевої ділянки, тривимірна радіографія зубів . Як і у випадку з рентген-апаратами, принцип роботи заснований на використанні рентгенівського випромінювання. Однак переваги томографа очевидні: це створення тривимірної (3D) комп'ютерної моделі, променеве навантаження, аналогічне отриманому на звичайному ренгген-апараті, наявність спеціалізованих лікарських програм для обробки та зберігання інформації, а також можливість використання томограми лікарями суміжних спеціальностей (наприклад, оттолорингологами та пластичними хірургами) .

 
 

Різниця між ДКТ

та Рентгеном

 • КТ створює об'ємне (тривимірне 3D) зображення, а рентген - площинне (двомірне 2D) зображення.

 • Тривимірне зображення КТ є динамічним, отже має здатність розглядатися під будь-яким кутом та у будь-якій проекції. Рентген-знімок такої можливості не має.

 • КТ, на відміну від рентгена, спроможна візуалізувати менш щільну кісткову тканину.

 

 • КТ відтворює абсолютно точні розміри анатомічних структур. А рентгени в силу своїх конструктивних особливостей обмежені лінійної поверхнею, що робить неможливим настільки достовірно, без похибок і викривлень передавати зображення.

 

 • У КТ істотно знижено променеве навантаження на пацієнта, що є важливим "бонусом" і дозволяє проводити томографію навіть у дитячій стоматології та дитячій ортодонтії.

soft - копия.jpg
scale_1200 - копия.jpg

Показання для комп'ютерної томографії зубів

 • Дентальна комп'ютерна томографія перш за все покликана виявляти проблеми, недоступні для візуального огляду. Її результати широко застосовуються у терапії, хірургії, ортодонтії, а також у дитячій стоматології.

 • Оцінка рівня кісткової тканини і ступеню руйнування щелепної кістки.

 • Діагностика аномального положення зубів, коренів, у тому числі тих зубів, які ще не прорізалися (ретиновані зуби). Призначається ДО початку ортодонтичного лікування для максимального ефекту.

 • Різноманітні травми щелепно-лицевої ділянки, у тому числі переломи зі зміщенням щелепи, пошкодження коренів зубів.

 • Пошук зубних каналів, запальних процесів, контроль якості попереднього лікування та особливостей анатомії перед початком лікування.

 • Наявність запальних процесів та оцінка розмірів вогнища запалення (гранульома, кіста та інші новоутворення у ротовій порожнині). У багатьох випадках відкидає необхідність проведення інвазивних досліджень.

 • Планування хірургічного втручання для оцінки анатомічних особливостей конкретної зони та прогнозу тривалості й обсягу майбутньої операції.

 • Визначення характеристик кістки для підбору імплантів.

 • Комплексна діагностика зубів.

 

 

Наше обладнання

Дентальная комп'ютерна томографія на апараті «Galileos» Sirona Dental Systems (Німеччина)

 

Даний дентальний комп'ютерний томограф можна охарактеризувати трьома словами:

 

швидкість, безпека та інформативність.

 

Апарат Sirona «Galileos», як писали раніше, створює об'ємну цифрову реконструкцію всієї досліджуваної зони сканування.

Але ... Робить це всього за 14 секунд! Швидкість - безперечна перевага даного томографа.

 

Безпека понад усе! Так вирішили в компанії Sirona Dental Systems. Сучасні технології багатошарового сканування у поєднанні із загальною нетривалістю процедури дозволили кардинальним чином знизити променеве навантаження на пацієнта. У «Galileos» вона практично збігається із променевим навантаженням, яке пацієнт отримує під час звичайного панорамного знімку.

 

На питання, чому Galileos стане кращим, ніж інші томографи, його творці відповіли так: "Galileos дасть більше інформації" та "Ця інформація буде якіснішою". Питання якості зображення вирішувалося з двох сторін: було розроблено як електронну начинку, так і спеціалізований софт. На останньому зупинимося докладно...  Дентальне програмне забезпечення здатне детально  візуалізувати різні структури: тверді та м'які тканини щелепи й окремих зубів, латеральну проекцію черепа, щелепно лицеву ділянку, придаткові пазухи, суглоби, нижньощелепний канал; проводити діагностику кістково-дистрофічних, травматичних, дегенеративних, запальних процесів та багато іншого.

17892_big.jpeg
 
 • +38 (066) 699-30-18